AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar’dan “yıldızlara” ziyaret

AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, Kepez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Yüksek Gerilim Dalı’nda eğitim gören Enerjinin Yıldızları’nı ziyaret etti.

AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar’dan “yıldızlara” ziyaret

AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, Kepez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Yüksek Gerilim Dalı’nda eğitim gören Enerjinin Yıldızları’nı ziyaret ederek, enerji sektöründeki tecrübelerini paylaştı. Ziyaret sırasında mesleki eğitime ilk adımlarını atan öğrencilere uygulamalı derslerde kullanmaları için kıyafet, ölçü ve teknik malzemelerden oluşan takım çantası hediye edildi.

Enerjinin Yıldızları Projesi kapsamında Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Yüksek Gerilim Dalı”nın oluşmasına katkıda bulunan, uygulamalı dersler için Yüksek Gerilim Dalı Laboratuvarı kuran Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş (AEDAŞ), mesleki eğitimi tercihi eden gençlerin her zaman yanında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Yüksek Gerilim Dalı’nda eğitim gören Enerjinin Yıldızlarını okullarında ziyaret eden AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, enerji sektörde tecrübelerini paylaşırken öğrencilerin elektrik dağıtım hizmetine yönelik sorularını yanıtladı. Ziyaret sırasında 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Elektrik Bölümü’nü tercih eden, mesleki eğitime ilk adımlarını atan öğrencilere uygulamalı derslerde kullanmaları için kıyafet, ölçü ve teknik malzemelerden oluşan takım çantaları da hediye edildi.

Enerjinin Yıldızları ile buluşan ve “gelecekteki meslektaşlarına” mesleki eğitimin sektördeki önemini anlatan AEDAŞ Genel Müdürü İlkay Baydar, “Elektrik dağıtım sektörü büyük bir gelişim ve dönüşüm içinde. Teknolojinin çok daha yoğun kullanıldığı, elektrikli araç sayısının her geçen gün arttığı, yenilenebilir enerjinin öne çıktığı bu süreçte, sizlerin mesleki donanımınızı güçlendirmek için her zaman yanınızdayız. Dünyamızın, ülkemizin, sektörümüzün geleceği sizlersiniz” dedi.

BU YIL TOPLAM 109 YILDIZ VAR

Bu arada 2018 yılından hayata geçen Enerjinin Yıldızları Projesi kapsamında Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Bölümü’nde eğitim gören öğrencilerin sayısı da her geçen gün artıyor. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı itibarıyla, elektrik bölümünü tercih eden öğrencilerin sayısı 109’a ulaşmış durumda. AEDAŞ’ın konusunda uzman ekibi uygulamalı derslere katılarak öğrencilere destek olurken yıl içinde düzenlenen teknik gezilerle de Enerjinin Yıldızları’nın ‘elektriğin üretimden dağıtıma kadar geçirdiği aşamaları” yerinde gözlemelerine imkân sunuluyor.

Enerjinin Yıldızları Projesi, 2018 yılından bu yana üç ilde devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile 2018’de yapılan ‘Mesleki Eğitim Protokolü’nün ardından Antalya, Sivas ve İstanbul’da belirlenen 3 meslek lisesinde Yüksek Gerilim Dalı Bölümü oluşturulmuştu. Proje çerçevesinde bu dalı tercih eden öğrencilere burs ve staj imkânı, eğitimini tamamlayanlara ise istihdam olanağı sağlanıyor.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Alanya Belediyesi, Ramazan meydanı kapılarını açtı
Alanya

Alanya Belediyesi, Ramazan meydanı kapılarını açtı

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ramazan Şenlikleri Belediye -Hizmet Binası yanındaki meydanda başladı.

Başkan Uysal, ‘Birleşmek zorundayız’
Muratpaşa

Başkan Uysal, ‘Birleşmek zorundayız’

Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sinan Mahallesi’nde düzenlenen iftarda “Sıkıntıları aşabilmek için birleşmek zorundayız." dedi.

Mavi Ev’de “DemCare” projesi anlatıldı
Antalya

Mavi Ev’de “DemCare” projesi anlatıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi Mavi Ev’de alzheimerlı hasta yakınlarına, demanslı hastalar için hak temelli bir yaklaşım geliştirmeyi hedefliyor.

Antalya'da Osman Dirican, Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı
Antalya

Antalya'da Osman Dirican, Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı

Antalya'da yakından tanınan Bucaklı hemşehrimiz Osman Dirican, Antalya AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.

Antalya'dan AK Parti Milletvekili Aday Adayları listesi açıklandı
Antalya

Antalya'dan AK Parti Milletvekili Aday Adayları listesi açıklandı

Antalya'da AK Parti'nin aday adaylık başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Antalya AK Parti Milletvekili Aday Adaylarının tam listesi yayımlandı. İşte detaylar...

Finike Devlet Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor
Finike

Finike Devlet Hastanesi'nin hekim kadrosu güçleniyor

Finike Devlet Hastanesi hizmet kalitesinde yakaladığı başarıyı daha da artırmak için son 6 ayda 12 uzman ve 12 pratisyen hekimi kadrosuna dahil etti.