• DOLAR
  $2.155,0000
 • EURO
  $0,6103
 • ALTIN
  $33.901,4000
 • BIST
  $126,5900
ANTALYA MİLLETVEKİLİ ARI’DAN AMBULANS SIKINTISI İÇİN SORU ÖNERGESİ

ANTALYA MİLLETVEKİLİ ARI’DAN AMBULANS SIKINTISI İÇİN SORU ÖNERGESİ

MİLLETVEKİLİ ARI’DAN AMBULANS SIKINTISI İÇİN SORU ÖNERGESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını soru önergesi verdi.

Antalya Milletvekili Av. Cavit Arı, Elmalı İlçesinde ambulans sıkıntısı yaşanmaktadır. 40 bin nüfuslu ilçede sadece 2 adet ambulans olup bir tanesi devlet hastanesinin diğeri de 112 acil servisin uhdesinde çalışmaktadır. Ambulanslardan biri ilçe merkezinde dururken diğeri ilçe merkezine 25 km uzaklıktaki Akçay Mahallesinde durmaktadır. Devlet hastanesine ait ambulansın çoğu zaman Antalya’ya sevke gidiyor olması, hatta çoğu zaman her iki ambulansında sevke tahsis edilmesi ilçenin ambulanssız kalmasına, dolaysıyla acil servis taleplerinde gecikmeler yaşanmasına neden olmaktadır.
Elmalı’da yaşayan halkımızın, yetersiz ambulans sayısı nedeniyle can kayıplarına kadar varan mağduriyetler yaşandığını dair artan şikayetleri söz konusudur. İlçelerinin acil sağlık ihtiyaçlarını karşılamakta 2 adet ambulansın yetersiz kaldığını söyleyen ilçe halkı, sürekli 112 acil serviste görev yapacak bir adet ambulansın dışında devlet hastanesinde görev yapacak en az 2 veya 3 ambulansın olmasını talep etmektedir.
Halkımızın can güvenliği her şeyden önce gelir, bu talebin vakit kaybetmeden karşılanması gerekir.
Bu bağlamda; Elmalı ilçemizin acil servis ihtiyaçlarının karşılanmasında yetersiz kalan ambulans sayısının artırılmasına yönelik bir çalışmanız var mıdır? Yoksa olacak mıdır?
Benzer şekilde, yaşanan Pandemi de dikkate alınarak Türkiye geneli için de, ihtiyaç duyulan ambulans sayısının tespitine yönelik bir çalışma yapılmış mıdır? Yapıldı ise çıkan sonuçlarına yönelik ne gibi tedbirler alınmıştır?
Ambulans sayısı hangi kriterlere göre belirlenmektedir? Korkuteli Gündem

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM