• DOLAR
  $1.272,3000
 • EURO
  $0,2848
 • ALTIN
  $36.725,0000
 • BIST
  $147,0100
Reklamı Geç
Antalya’da koronavirüslü hasta var mı? Bakanlık yetkilisi açıkladı…

Antalya’da koronavirüslü hasta var mı? Bakanlık yetkilisi açıkladı…

ANTALYA İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi’nden Dr. Özge Bozyel Abacı, yapılan testler sonucunda kentte şu ana kadar koronavirüslü hasta çıkmadığını açıkladı.
Dr. Özge, TRT Antalya Radyosu’nun canlı yayınına katıldı. Abacı bir soru üzerine şunları söyledi:
“Türkiye genelinde alınan tüm önlemler Antalya için de alınıyor. Zaten tüm riskli bölgelerden Antalya’ya uçuşlar iptal edildi. Sadece uçaklar buradaki vatandaşlarını almaya geliyor. Yeni ziyaretçi getirmiyor. Vatandaşlar toplu kullanıma açık mekanlarda bulunmaz, evlerde bu süreci geçirirlerse genel anlamda hastalıktan korunmuş olacağız. Biz her şüpheli vakadan numune alıyoruz ve o kişilerin numune sonuçları gelinceye kadar o kişileri karantina altına alıyoruz. Sonuçları geldikten sonra testleri negatif çıkanları evlerine gönderiyoruz. Çok sevinerek söylüyorum. Antalya’da şu ana kadar pozitif vaka çıkmadı.”ANTALYA İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi’nden Dr. Özge Bozyel Abacı, yapılan testler sonucunda kentte şu ana kadar koronavirüslü hasta çıkmadığını açıkladı.
Dr. Özge, TRT Antalya Radyosu’nun canlı yayınına katıldı. Abacı bir soru üzerine şunları söyledi:
“Türkiye genelinde alınan tüm önlemler Antalya için de alınıyor. Zaten tüm riskli bölgelerden Antalya’ya uçuşlar iptal edildi. Sadece uçaklar buradaki vatandaşlarını almaya geliyor. Yeni ziyaretçi getirmiyor. Vatandaşlar toplu kullanıma açık mekanlarda bulunmaz, evlerde bu süreci geçirirlerse genel anlamda hastalıktan korunmuş olacağız. Biz her şüpheli vakadan numune alıyoruz ve o kişilerin numune sonuçları gelinceye kadar o kişileri karantina altına alıyoruz. Sonuçları geldikten sonra testleri negatif çıkanları evlerine gönderiyoruz. Çok sevinerek söylüyorum. Antalya’da şu ana kadar pozitif vaka çıkmadı.” ELMALI GÜNDEM

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM