Kadınlara her ay PTT'den 500 TL harçlık verilecek! Bu şartla siz de alabilirsiniz

Aile Bakanlığı’nın bu müjdesi kadınlara. Her ay düzenli 500 TL verilecek. Bu şartı taşıyanlar hemen başvuru yaparak alabilir.

Kadınlara her ay PTT'den 500 TL harçlık verilecek! Bu şartla siz de alabilirsiniz

Aile Bakanlığından kadınlara büyük destek. Her ay kadınlara 500 TL harçlık ödemesi yapılacak. Eşi vefat eden ve çalışmayan kadınlar düzenli olarak destek alabilecek. Aile Bakanlığı duyuruda “Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı” detayları belli oldu. Peki, 500 TL yardım başvuru şartları neler? İşte PTT’den 500 TL harçlık ödemesi detayları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kadınlara Yönelik yeni destek paketi açıklandı. Eşi vefat eden ve Herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kadınlar bu yardım paketine başvuru yaparak ödeme alma şansına sahip olacak. Kadınlara her ay düzenli olarak 500 TL PTT'den harçlık ödemesi yapılacak. Tabii ki Bakanlığın eşi vefat eden kadınlara sağlamış olduğu tek destek de bu değil. Fakat bu yardım son günlerde öne çıkıyor ve çok talep görüyor. Peki, kimler 500 TL yardım alabilir? Aile Bakanlığı kadınlara 500 TL yardım ödemesi ile ilgili detaylar haberimizde...

BAŞVURU DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Aile Bakanlığı tarafından kadınlara sağlanacak olan 500 TL yardım ödemesinin başvuru detayları ortaya çıktı. Eşi vefat eden ve hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olan kadınlar bu yardım için başvurularını yapabilecek. Söz konusu ödemeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile başvuru yapan kadınlara verilecek. T.C kimlik no ile başvurular kısa sürede tamamlanabilecek. Eğer isterseniz başvuru işlemlerinizi e-Devlet'ten aile Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım ödeme başvuru formunu doldurarak da yapabilirsiniz.

KİMLER YARDIM ALABİLİR?

Aile Bakanlığından sosyal yardım almanın bir takım şartları bulunuyor. Bu şartlardan bazıları ise şu şekilde:

Kişinin TC vatandaşı olması gerekiyor

Başka bir kişi ile resmi ya da dini nikahının bulunmaması gerekiyor.

Kişinin sigortalı bir işte çalışmaması gerekiyor.

Kadının muhtaçlık ve fakirlik durumu tespit edilmesi durumunda maaş bağlantısı yapılıyor.

Başvuru şartlarını taşıyanlar hemen işlemlerini yapmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına gidebilir. Aynı şekilde e-devlet'ten form doldurarak da başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

tum-haberler

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Yeşilçam Medya 20.Ödül Gecesini Düzenliyor.
Antalya

Antalya Yeşilçam Medya 20.Ödül Gecesini Düzenliyor.

Antalya Yeşilçam Medya 20. Altın İş İnsanları Ödül gecesini gerçekleştirecek

Dünya Turuna Çıkan Japon aileden örnek davranış
Konyaaltı

Dünya Turuna Çıkan Japon aileden örnek davranış

karavanla çıktıkları geziyi yarıda bırakıp Türkiye’ye gelen Japon aile, belli aralıklarla yardım toplama merkezine yaklaşık 500 bin TL’lik yardımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Alanya ve  12 üniversiteye rektör ataması
Alanya

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Alanya ve 12 üniversiteye rektör ataması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Alanya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mesut Güner

Kaş’ta Likya Yolu üzerinde bulunan kaçak yapılar yıkılıyor
Kaş

Kaş’ta Likya Yolu üzerinde bulunan kaçak yapılar yıkılıyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde kaçak yapılarla mücadele devam ediyor. Likya Yolu üzerinde bulunan kaçak yapıların yıkım işlemine başlandı. Yasal işlemlerin ardından yıkım kararı çıkan kaçak ve izinsiz yapılar, Kaş Belediyesi ekipleri tarafından yıkılıyor.

Ata Tohumu ile Yeni Ekim Alanları
Elmalı

Ata Tohumu ile Yeni Ekim Alanları

Ziraat Mühendisi Hatice Parlak, “Ata tohumu olarak bölgeye özgü 7 çeşit tohum ayarlandı. Bin dekar alanda ata tohumu hibesi yaptık. Aynı zamanda gübre desteğimizde olacak. Elmalı, Korkuteli, Serik, Manavgat, Kumluca, Döşemealtı, Konyaaltı, İbradı yaylalarında ekimler yapıldı.

Antalya'da 154 bin 86 depremzede misafir ediliyor
Antalya

Antalya'da 154 bin 86 depremzede misafir ediliyor

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Antalya’mızda misafir ettiğimiz 154 bin 86 kişiyi rahat ettirmek, onların yaşadığı travmayı daha hızlı atlatabilmeleri hep birlikte çalışıyoruz." dedi.