Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere karne dağıttı.

Vali Yazıcı, öğrencilere karne dağıttı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, yarıyıl tatili nedeniyle öğrencilere karne dağıttı. Z. Marsel- Z.Denizhan Öner İlkokulu/Ortaokulu'nda öğrencilerle buluşan Yazıcı, “Tatilinizi yapın. Ama mutlaka hergün kitap okumaya gayret edin" mesajı verdi.
Vali Ersin Yazıcı, Konyaaltı ilçesinde bulunan ve Z. Marsel-Z. Denizhan Öner İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldı. Karne dağıtım töreninde Vali Yazıcı’ya Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, Antalya İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan eşlik etti.

Kitap Okumayı Asla İhmal Etmeyin

Z. Marsel-Z. Denizhan Öner İlkokulu, anasınıfı, 1’inci ve 4’üncü sınıf öğrencilerine 2022-2023 Eğitim-Öğretim döneminin yarıyıl karnelerini veren Vali Ersin Yazıcı; “Kıymetli çocuklarım bütün dönem boyunca çalıştınız. Bu yüzden de iyi bir tatili hak ettiniz. Bol bol gezin, eğlenin, dinlenin ama kitap okumayı asla ihmal etmeyin. Kitap okumak için mutlaka zaman ayırın.” dedi.
Karne dağıtımı öncesinde Tuğkan isimli 4/A sınıfı öğrencisi, Vali Ersin Yazıcı ve beraberinde ki heyete ‘Okulumuz’ adlı şiiri okudu. Vali Yazıcı ve protokol tarafından büyük alkış alan öğrencinin şiirinin ardından karne dağıtımına geçildi.

Antalya En Çok Kitap Okunan Şehir Olsun

Karne dağıtımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı; “2022-2023 yarıl yıl döneminde 1753 okuldan, 429 bin 380 öğrenci ve 36 bin öğretmen bugün karne heyecanı yaşıyor. Çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin tatillerini güzel geçirmelerini iyice dinlenip daha hazırlıklı bir şekilde ikinci döneme başlamalarını arzu ediyoruz. Tatilde öncelikle tüm çocuklarımızdan sade ve sadece kitap okumalarını istiyorum. AHENK Projesi’nde de ısrarla kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya gayret ettiğimizi hepiniz biliyorsunuz. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığımızın çocuklarımıza armağanı olan kitaplarımızı da dağıttık. Arzu ediyoruz ki Antalya en çok kitap okunan şehir olsun. Geçen yıla göre çocuklarımızın kitap okuma oranları 4 kat arttı. Sevinçliyiz, mutluyuz bütün çocuklarımıza iyi tatiller diliyoruz. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin 15 günlük tatilini; keyifle, huzurla, mutlu bir şekilde tamamlayıp geri dönmelerini diliyorum.” şeklinde konuştu.

Öğretmenlerimizi Görünür Kılmak İstiyoruz

Basın açıklamasının ardından Z. Marsel-Z. Denizhan Öner İlkokulu öğretmenleri ile bir araya galen Vali Yazıcı; “Değerli öğretmenlerim hepinize iyi tatiller diliyorum. İnşallah iki hafta içinde kendinizi güzelce dinlendirip, şehrimizin en kıymetlilerinin eğitimi için bomba gibi geri dönmenizi istiyoruz. Eğlenin, gezin, dinlenin artık nasıl arzu ediyorsanız. Sizlerin dinlenmiş bir şekilde geri dönmenizi bekliyoruz. Okulumuz ve çocuklar bende güzel bir intiba oluşturdu. Bunun sebebi de sizsiniz. Biliyorsunuz ki bir yılı geçkin bir süredir AHENK Projemizle eğitimi görünür kılmak, eğitim noktasında farkındalık oluşturmak ve siz kıymetli öğretmenlerimizin oluşturduğu güzellikleri sadece velilerin değil herkesin fark etmesini istiyoruz. Çünkü güzel şeyler yapıyor ve güzel işler üretiyorsunuz. Ben bulunduğum her ortamda eğitimden bahsetme suretiyle sizin oluşturduğunuz güzellikleri insanlar fark etsin diye uğraşıyorum.” ifadelerini kullandı.

Okuyan Bir Antalya Olacağız

AHENK Projesi ile okuma alışkanlığı ve değerler eğitimini öne çıkardıklarını belirten Vali Ersin Yazıcı; “Okuma alışkanlığı ile ilgili bir yılda çok fazla yol aldık. Okuyan bir Türkiye, okuyan bir Antalya olmak istiyoruz. Bu alışkanlığı lütfen çocuklarımıza kazandıralım. Bunu hep birlikte yapacağız. Ben inanıyorum ki benim öğretmen arkadaşlarım bu konuyu dertlenirse mutlaka üstesinden gelir. Bu konuda sadece Türkçe öğretmenlerine görev düşmediğini de belirtmek isterim. Beden öğretmeninden, matematik öğretmenine kadar herkesin bu işin içinde olmasını istiyoruz. Okuma alışkanlığının bu yaşlarda kazandırılması çok önemli. İyi insan yetiştirmek istiyoruz arkadaşlar. İnsan gibi insan yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımızın kalbine insan saygısı ve sevgisinden başlayan bir takım değerleri yerleştirmezsek bu iş olmaz. İyi insan olmadan iyi şoför, iyi hâkim, iyi öğretmen olmaz. İyi insanlar ve okuyan insanlar yetiştirdiğimizde bu ülkenin önünde kimse duramaz. Hepinize sağlıklı ve keyifli bir tatil diliyorum.” dedi.
Konuşmasının ardından Vali Ersin Yazıcı, okul bahçesinde bekleyen veliler ve öğrencilerle fotoğraf çektirip, sohbet etti.

korkuteligundem

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya Zeytinpark’ta Hareket Var!
Antalya

Antalya Zeytinpark’ta Hareket Var!

Antalya Büyükşehir Belediyesi “Zeytinpark’ta Hareket Var” sloganı ile başta depremzede vatandaşlar olmak üzere herkesi çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceği 26 Mart Pazar günü Zeytinpark’a bekliyor.

Demre Belediye Başkanı Gülsüm  Cengiz

Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz

Demre Belediye Başkanlığı için Aynı isim ve Soyisimli iki kadın aday yarıştı . Yapılan 4 tur oylama sonucu Millet İttifakı'nın Adayı Gülsüm Cengiz 1 oyla kazandı.

Korkuteli'de Ramazan Ayı Öncesi Son Sabah Namazı Buluşması
Korkuteli

Korkuteli'de Ramazan Ayı Öncesi Son Sabah Namazı Buluşması

Antalya Korkuteli İlçe Müftülüğü himayesinde Gençlik Koordinatörlüğü, Korkuteli Kültür Teşekkülleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katkılarıyla sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

Korkuteli'de yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül
Korkuteli

Korkuteli'de yarışmada dereceye giren öğrencilere ödül

Antalya'nın Korkuteli İlçesinde Cumhuriyet Gülhizar Osman Sarıcalar Ortaokulu'nda fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Konyaaltında Minikler kütüphaneyi sevdi
Konyaaltı

Konyaaltında Minikler kütüphaneyi sevdi

Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi kreş öğrencilerini ağırladı. Minikler, kütüphane personeli tarafından okuma alışkanlığı edinme, kütüphane üyeliği ve değerler eğitimi gibi konularda bilgilendirildi.

USED, bir etkinliğe daha imza attı
Antalya

USED, bir etkinliğe daha imza attı

Uluslararası Şehirler Derneği tarafindan düzenlenen "Yılın Sanatçısı Ödülü" ne bu yıl Antalya Devlet Senfoni orkestrası Flüt sanatçısı Doç. LELYA BAYRAMOĞULLARI lâyık görüldü.