Alanya

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle Alanya Belediyesi tarafından “Kadın Üretirse” sergisi açıldı.

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi

Alanya Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur seminer verirken ardından “Kadın Üretirse” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kültür-Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ortaklığıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık etkinliği düzenlendi. Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen seminerle başladı.

ŞİDDET VE TÜRLERİNİ ANLATTI

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, kendisini dinlemeye gelen misafirlerine şiddet ve şiddet türlerini anlattı. Kadına uygulanan şiddetin sadece fiziksel olmadığını vurgulayan Sungur, para saklama ve parayla tehdit gibi maddi unsurlarla, psikolojik baskının da bir şiddet türü olduğunu söyledi. Sungur, şiddetin her türlüsüne sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğini belirtti.
Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un seminerinin ardından Alanya Belediyesi Başkan Vekili Merve Baysal, kendisine ipek kozasıyla işlenmiş çiçek motifli tablo hediye etti.

“KADIN ÜRETİRSE” SERGİSİ AÇILDI

Alanya Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tek farkındalık etkinliği seminer olmadı. Düzenlenen seminerin ardından sergi salonuna geçilerek kadınların el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı “Kadın Üretirse” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışını Alanya Belediyesi Başkan Vekili Merve Baysal, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura ve Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan birlikte gerçekleştirdi.
Kadın Üretirse konulu sergide, Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü El sanatları atölyelerinden yararlanan kadınlar tarafından üretilen ürünler sergilenirken, aynı zamanda düzenlenen workshop alanları ile ziyaretçilere Alanya’nın yöresel ipek dokumaları, abajur kabak yapımı gibi el sanatları uygulamalı olarak gösterildi.
Workshopların da yer aldığı seminerde kadınların ürettiği eserler büyük beğeni topladı. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, sergi salonunda hazırlanan köşede, misafirleri için kitaplarını imzalarken bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Alanya'da asfalt yenileme çalışmaları sürüyor
Alanya

Alanya'da asfalt yenileme çalışmaları sürüyor

Yenileme çalışmasının sürdüğü Antalya'nın Alanya ilçesinde asfalt yenileme çalışmaları Sugözü Mahallesi Kütürüp Caddesinde devam ediyor.

Alanya Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor
Alanya

Alanya Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, belediye personellerine yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor.

Başkan Yücel, yaz sezonunda hizmete açacak
Alanya

Başkan Yücel, yaz sezonunda hizmete açacak

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türkler-Payallar-Konaklı arası 4 km'lik sahil düzenleme çalışmasında sona gelindi.

Alanya Belediyesi altyapı çalışmalarına devam ediyor
Alanya

Alanya Belediyesi altyapı çalışmalarına devam ediyor

Alanya'nın Oba ve Kestel Mahallesi'nde altyapı çalışmaları devam ediyor. Başkan Yücel, "Yeni imar yolu ve yerleşimlerin arttığı bölgelerde altyapı çalışmalarına devam ediyoruz." dedi.

Alanya Belediyesi'nin çocuklara özel yarıyıl etkinlikleri sürüyor
Alanya

Alanya Belediyesi'nin çocuklara özel yarıyıl etkinlikleri sürüyor

Alanya Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği “Yarıyıl Tatili Etkinlik Takvimi” kapsamında 6-12 yaş arası çocuklar “Kitap Ayracım” etkinliğinde buluştu.

Alanya’nın batısına yeni çevre yolu planlanıyor
Alanya

Alanya’nın batısına yeni çevre yolu planlanıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesi meclis üyeleri ve batı bölgesi muhtarları ile bir araya gelerek Okurcalar-Konaklı arası planlanan 30 metrelik imar yolu için istişare toplantısı gerçekleştirdi.