Alanya

Başkan Yücel, yaz sezonunda hizmete açacak

Antalya'nın Alanya ilçesinde Türkler-Payallar-Konaklı arası 4 km'lik sahil düzenleme çalışmasında sona gelindi.

Başkan Yücel, yaz sezonunda hizmete açacak

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in batı sahil şeridinin çehresini değiştirecek dev projesinde sona gelindi.
Türkler-Payallar-Konaklı Mahalleleri arasındaki 4.5 km’lik sahil bandında projelendirilen rekreasyon alanında incelemeler yapan Başkan Yücel; “Çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Batı bölgemizin çehresini değiştirecek projemizi yaz sezonuna yetiştireceğiz.” dedi.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından projelendirilen Türkler, Payallar ve Konaklı mahallelerini kapsayan rekreasyon alanında sona gelindi. 58 bin metrekarelik dev alan içerisinde bisiklet yolundan, dinlenme ve piknik alanlarına, yürüyüş yolundan, çocuk oyun alanları, kafeteryalar, voleybol ve basketbol sahaları gibi birçok etkinlik alanı yer alıyor. Bu dev proje alanında Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve ekibi incelemelerde bulundu.

4.5 KİLOMETRELİK BİSİKLET YOLU

Cazibe merkezi olması beklenen rekreasyon alanı projesi içerisinde 4 km’lik bisiklet yolu yapılacak. Bisiklet yolu çift şeritli gidiş geliş olacak ve zemin olarak hasır çelik beton üzeri süpürge işlemi yapılarak kayganlığın azaltılacağı açıklandı. Ayrıca bu proje kapsamında 20 noktada bisiklet parkı alanı ayrılmış olup toplamda 100 adet bisiklet park edilebilecek. Bisiklet yolunda batıdan doğuya yol uzunluk mesafeleri 500 metrede bir mesafe işaretlemesi zeminde yapılacak.

58 BİN M²’LİK DEV ALANDA YOK YOK

58.000 metrekarelik dev alanda yürüyüş yolu, ailelerin, genç ve yaşlıların vakit geçirebileceği dinlenme ve piknik alanları, çocuk oyun alanı, fitness alanı, meydan, seyir terası, kafeterya, plaj voleybol sahası, basketbol sahası, Lineer parkur, 2 adet minibüs ve 105 araçlık otopark alanları yer alacak. Ayrıca alanın uygun genişlikte olan kısımlarında ve karayolu kaldırımının dışında 1440 metre yürüyüş yolu planlandığı açıklandı.

YÜCEL: “YAZ SEZONUNDA HİZMETE AÇACAĞIZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şehre kazandırılan bu tür dev projelerin ana hedefinde yeşil alanları arttırmak ve bisikletin kullanımını yaygınlaştırarak doğal dengeyi korumak olduğunu belirterek yaptığı açıklamada, “Sahillerimizi korumak ve en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için vatandaşlarımızın kolay, rahat ve konforlu bir şekilde kullanabilmesi amacıyla Türkler, Payallar ve Konaklı mahallelerimiz arasında mega bir proje başlattık. Yaklaşık 4.5 kilometrelik sahil bandında hem yürüyüş hem bisiklet yolları hem de sosyal donatı alanları var. 1 yıllık yoğun çalışmamızın ardından projemizin son aşamasına geldik. İnşallah söz verdiğimiz tarih olan yaz başlangıcında halkımızın hizmetine sunacağız. Emek veren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyor, rekreasyon alanımızın bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Alanya'da asfalt yenileme çalışmaları sürüyor
Alanya

Alanya'da asfalt yenileme çalışmaları sürüyor

Yenileme çalışmasının sürdüğü Antalya'nın Alanya ilçesinde asfalt yenileme çalışmaları Sugözü Mahallesi Kütürüp Caddesinde devam ediyor.

Alanya Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor
Alanya

Alanya Belediyesi personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından, belediye personellerine yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri devam ediyor.

Alanya Belediyesi altyapı çalışmalarına devam ediyor
Alanya

Alanya Belediyesi altyapı çalışmalarına devam ediyor

Alanya'nın Oba ve Kestel Mahallesi'nde altyapı çalışmaları devam ediyor. Başkan Yücel, "Yeni imar yolu ve yerleşimlerin arttığı bölgelerde altyapı çalışmalarına devam ediyoruz." dedi.

Alanya Belediyesi'nin çocuklara özel yarıyıl etkinlikleri sürüyor
Alanya

Alanya Belediyesi'nin çocuklara özel yarıyıl etkinlikleri sürüyor

Alanya Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği “Yarıyıl Tatili Etkinlik Takvimi” kapsamında 6-12 yaş arası çocuklar “Kitap Ayracım” etkinliğinde buluştu.

Alanya’nın batısına yeni çevre yolu planlanıyor
Alanya

Alanya’nın batısına yeni çevre yolu planlanıyor

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, batı bölgesi meclis üyeleri ve batı bölgesi muhtarları ile bir araya gelerek Okurcalar-Konaklı arası planlanan 30 metrelik imar yolu için istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Yücel “45 Farklı Dalda 2 bine yakın kursiyere hizmet veriyoruz”
Alanya

Başkan Yücel “45 Farklı Dalda 2 bine yakın kursiyere hizmet veriyoruz”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu yıl hizmete açılan Alanya Belediyesi Güllerpınarı El Sanatları Merkezi’ni ziyaret ederek kursiyerler ile bir araya geldi.